سارفون دخترانه طوسی

c6494_DSC07612

قسمت جلو و پشت این لباس جدا بافته میشه و در نهایت به هم دوخته میشه.

این لباس برای نی نی های یک تا دوسال مناسبه. اما برای تمام سن ها میشه بافت. تعدا دانه هایی که در ابتدا سر می اندازید سایز لباس رو مشخص میکنه.

برای شروع ۵۰ تا سر می اندازیم.

۲۵ سانت یک رج زیر یک رج رو می بافیم.

در این رج یکی می بافیم ۲ بار کور میکنیم. تا انتهای رج. این کار باعث میشه که یه سری سوراخ ایجاد بشه و  کمربند لباس از داخلش رد میشه.

رج بعد را مانند رج های قبل ساده می بافیم.

۵ سانت مانند قبل می بافیم. یک رج زیر یک رج رو. آخرین رج این ۵ سانت باید رجی باشد که رو بافته می شود.

 *در این رج دانه ی اول را کور میکنیم. تا انتهای رج می بافیم.دانه ی اخر را کور می کنیم. یعنی دو دانه ی اول را باهم می بافیم و دو دانه ی آخر را هم همینطور.

رج بعد را همه از رو می بافیم.*

قسمت بین ستاره را انقدر تکرار میکنیم تا ۵ سانت بشود. آخرین رج باید رجی باشد که رو بافته میشود.

شروع یقه:

در ادامه ی بافت بالا. چون رج قبل رو بود پس این رج زیر بافته میشود.

تعداد دانه های باقی مانده را تقسیم بر دو کنید. نیمی از دانه ها را که ببافتید.از داخل نیمه ی دیگر دانه ها سنجاق رد کنید تا شکافته نشود. قسمت داخل سنجاق از این به بعد بافته نمی شود.

در این رج دانه ی اول را کور کنید. تا انتهای رج ببافید. این دانه ای که کور شد قسمت یقه است. پس شما هر وقت که به این قسمت رسیدید یک دانه کور میکنید. اما طرف دیگر که حلقه آستین است تغییری نمی کند.  این کار را ادامه دهید تا ۵ سانت.

You may also like...

23 Responses

 1. مامان محمد طه says:

  کجایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جواب نمیدی ؟من هرشب میام پس منتظرم نذار

 2. مامان محمد طه says:

  سلام ممنون از طرح های قشنگت
  من با 40تا دونه شروع کردم ولی اون قسمتی که براکمربند سوراخ مذاریم یه دونه میبافم ودوبار {4تا دونه}کور میکنم الان23 تا دونه دارم به نظرت اشتباه بافتم ؟؟؟؟

 3. بنفشه says:

  عزیزم ببخشید از وقتی با سایت خوب شما آشنا شدم خیلی مزاحمت میشم ولی مجبورم از مدلهای بسیار قشنگ شما خیلی خوشم اومده وبه بافتنی هم خیلی خیلی علاقه مندم می خواستم بدونم که چرا قسمت قلاب بافی رو برای من یه جور توضیح دادین برای یه کاربر دیگه به اسم ندا یه جور دیگه من واقعا گیج شدم یا من خیلی خنگم یا شما مبهم توضیح دادین لطفا یه خورده بیشتر توضیح بدین بازم ببخشین.

  • Zahra says:

   خواهش میکنم عزیزم
   اون مدلی که برای ندای عزیز توضیح دادم ساده ترین حالت ممکن برای توری بافتن هست. اصل مدل که روی لباس هم بافته شده مدلی هست که برای شما توضیح داده م

 4. بنفشه says:

  عالیه ولی میشه قسمت قلاب بافی رو بیشتر توضیح بدین؟

  • Zahra says:

   برای قسمت توری که بافتنی هست شما 5 تا یا 6 تا زنجیره میزنید سه تا دونه جا میندازید زنجیره رو به دونه چهارم متصل میکنید الی اخر. رج دوم زنجیره ها از وسط زنجیره ها به هم متصل میشه. یعنی از وسط یه فاصله زنجیره ای به وسط فاصله ی زنجیره ای بعد

 5. زهرا says:

  سلام چرا جوابمو در مورد لباس سویشرت ندادی؟دل خورشدم ..موندم چه کنم؟

  • Zahra says:

   سلام زهرا جان
   چرا دلخور شدی عزیزم؟ من یکی دو روز نتونستم سر بزنم. شاید کمی دیر بشه اما هیچ وقت سوالی رو بدون جواب نمیذارم

 6. hanie says:

  سلام لطفا اگه میشه زودة جواب بدید.من بافتم اما نمیفهمم قسمت داخل سوزن وچکار کنم حالا؟من بافتنی و ازسایت شما یادگرفتم ممنون

 7. marzieh says:

  میشه ایمیل تون رو بدید چیزی رو که بافتم ببینید مرسی

   • marzieh says:

    راستش من با نخ نازک کارکردم و 70 تا هم سرانداختم تا قسمت کم کردن خیلی خوب شد ولی ازبعدش وقتی کم میکردم شد مثل لباس عروسک.
    متاسفانه کلا شکافتم همشو حالا با 100 تا شروع کردم شاید بشه به نظرشما کجااشتباه کردم؟؟
    بازهم ببخشید که اینقدر اذیتتون میکنم

    • Zahra says:

     مرضیه جان. این که با چند تا دونه شروع میکنید مهم نیست. سایزش رو در نظر بگیرید.
     مثلا ببینید میخواین دامنش چند سانت باشه.به اون اندازه دونه سر بندازید. یا اینکه مثلا ببینید کمرش چند سانت. اگر دور کمر مثلا 60 سانته نصفش میشه 30 سانت. نصفش برای اینکه جلو و عقب جدا بافته میشه. خب وقتی کمر سی سانت باشه بستگی داره که دامن رو دوست داشته باشید چقدر چین بخوره میتونید اندازه 60 سانت در نظر بگیرید که دو برابر کمر هست و به اندازه ای سر بندازید که بشه 60 سانت. اینطوری وقتی قسمت کمر رو هم کم میکنید باز نصف میشه و میشه 30 سانت.
     در نهایت کل کمر میشه 60 سانت و کل دامن میشه 120 سانت

 8. marzieh says:

  سلام از اینکه اینقدر مزاحم میشم شرمنده ام
  من در حال بافت
  این مدل هستم این قسمتی که گفتید
  در این رج دانه ی اول را کور میکنیم. تا انتهای رج می بافیم.دانه ی اخر را کور می کنیم. یعنی دو دانه ی اول را باهم می بافیم و دو دانه ی آخر را هم همینطور را انجام دادم بعدش رجی میشه که باید زیر ببافم ولی شما گفتید رج بعد رو بافته شود میشه برام توضیح بیشتر بدید مرسی و منتظرم .

  • Zahra says:

   سلام. خواهش میکنم عزیزم
   بستگی داره که شما کم کردن رو توی رجی که زیر بود انجام داده باشید یا رجی که رو بود. که با این حساب توی رجی که رو بوده انجام دادید. به هر حال فقط مهمه که قسمت حلقه آستین اول و اخرش کم بشه که حالت قوس مانند پیدا کنه. حالا مهم نیست که توی رج های زیر این کار رو انجام بدید یا توی رج های رو.
   بافت همچنان یک رج زیر و یک رج رو هست.

 9. sara says:

  سلام خیلی ممنون از سایتتون من قلاب بافی رو باشما یاد گرفتم عزیزم این لباس رو اگه برای بچه 6ماهه بخوام ببافم چند تا باید سر بندازم؟

  • Zahra says:

   سلام. ممنون از شما که به من سر میزنید.
   به اندازه ای که دوست دارید دامن چین داشته باشه سر بندازید. چون بستگی به ضخامت نخ و میل داره.

 10. ندا says:

  خیلی خیلی زیبا .اگه ممکنه لبه های مدل دارشو توضیح بدین ممنون میشم

  • Zahra says:

   سلام . ممنون. لبه های دورش قلاب بافی هست. برای قسمت یقه و آخرین رج پایین دامن به این صورت هست که توی یه دونه ده تا پایه می زنیم ده تا دونه جا می اندازیم توی دونه بعدی به همین صورت می بافیم. برای قسمت سوراخ سوراخ هم توی یه دونه پایه بلند می زنیم یه زنجیره می زنیم یه دونه رو نمی بافیم. توی دونه بعد پایه بلند می زنیم یه زنجیره می زنیم دونه بعد رو جا می اندازیم. همین طوری تا اخر. 5 سانت که بافتیم مثل بالا می بافیم.

 11. سارا says:

  زیبا بود ممنون. لطفا بافت لبه دامن ویقه واستین هم اموزش بدین مرسی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>