پلیور/ ژیله مردانه

پلیور/ ژیله مردانه

posted in: بافتنی, لباس | ۱۲

DSC01836

 

جلوی پلیور

۶۰ دانه سر می اندازیم ( می توانید دانه ها را روی یکی از لباس های فرزندتان قرار دهید و کم و زیادی آن را ببینید)

۵ سانتی متر دو تا زیر یکی رو ببافید

۲۵-۳۰ سانتی متر همه را زیر ببافید (یک رج زیر یک رج رو)

اکنون به جایی رسیده ایم که لباس جلو باز می شود و می خواهیم جا دکمه ای بگذاریم. دانه ها یتان را نصف کنید. در نصف آنها نخ کنید که شکافته نشوند.

DSC01837

برای بافت نصف دیگر از بغل که شروع به بافت می کنید به انتهای میل (جایی که قبلا وسط لباس شما بود) که رسیدید ۶ دانه اضافه کنید. این ۶ دانه را زیر ببافید و بقیه بافت را مانند خودش ادامه دهید. به رج بعد که رسیدید این ۶ دانه مجدد زیر بافته می شوند یعنی اگرچه در حالت رو دیده می شوند اما باید زیر بافته شوند. بافت تا سرشانه به همین صورت بافته می شود.

برای جا دکمه به هر تعداد که می خواهید دکمه بزنید اندازه گیری کنید جا دکمه ها را در قسمت های مناسب بدوزید. طرز بافت جا دکمه را در پایین صفحه توضیح می دهم.

بافت آستین ها همزمان با شروع قسمت باز لباس آغاز می شود. در همان رج که ۶ دانه اضافه کردید در طرف بغل لباس که آستین قرار می گیرد۳ دانه کم کنید. در رج بعد در همین قسمت ۲ دانه کم کنید و در رج بعد یک دانه. بقیه تا بالا به همان شکل بافته می شوند و دانه ای کم نمی شود.

DSC01842

به یقه که رسیدیم از همان قسمت وسط لباس که قبلا ۶ دانه اضافه کردید. اکنون ۳ دانه کم کنید. در رج بعد ۲ دانه و در رج بعد ۱ دانه. تا به بالای سرشانه برسید یک رج در میان یک دانه کم کنید.

برای حلقه استین اندازه دور حلقه استین دونه سر میندازیم و ساده میبافیم. بعد از سه سانت یک رج به این صورت میبافیم. دو تا دونه رو باهم می بافیم یه دونه به روش ژته اضافه میکنیم تا انتهای رج به همین صورت. رج بعد باز سه سانت ساده میبافیم. یعنی یه رج زیر یه رج رو میدوزیم به حلقه استین. یا یااینکه از همن دور تا دور حلقه استین دونه میگیریم و به همین روش میبافیم که البته بافتش چون گرد هست کمی سخت میشه

یقه هم از دور تا دور یقه دونه میگیریم و دو تا زیر دو تا رو میبافیم

پشت لباس

DSC01845

12 Responses

 1. سلام خسته نباشید سایتتون عالیه خیلی مفیده یه خواهش اگه میشه آموزش بافت پولیورمردونه ها جدید رو بزارید با اندازه تعداد دونه ها ممنون

 2. سلام ببخشید اموزش جادکمه رو میشه بگید؟

  • سلام آموزش جا دکمه توی بافتنی به این صورت هست که یه دونه اضافه میکنیم و یه دونه پشت سرش کور میکنیم. دونه ای که به روش ژته اضافه شده سوراخی ایجاد میکنه که به عنوان جا دکمه ازش میشه استفاده کرد. سعی میکنم یه پست اختصاصی برای جا دکمه بذارم

 3. خیلی خیلی ممنونم.به خصوص از اینکه تونستم سایتی پیدا کنم که خیلی راحت بتونم از مطالب و آموزشهاش استفاده کنم.سپاسگذار

 4. زهراجون میشه لطف کنی یقه و حلقه آستین رو با سجافش توضیح بدی.سریع لازم دارم ببخشید

  • برای حلقه استین اندازه دور حلقه استین دونه سر میندازیم و ساده میبافیم. بعد از سه سانت یک رج به این صورت میبافیم. دو تا دونه رو باهم می بافیم یه دونه به روش ژته اضافه میکنیم تا انتهای رج به همین صورت. رج بعد باز سه سانت ساده میبافیم. یعنی یه رج زیر یه رج رو میدوزیم به حلقه استین. یا یااینکه از همن دور تا دور حلقه استین دونه میگیریم و به همین روش میبافیم که البته بافتش چون گرد هست کمی سخت میشه

   یقه هم از دور تا دور یقه دونه میگیریم و دو تا زیر دو تا رو میبافیم.

 5. من دوست دارم ببافمش ولی بافت پیچ وسطش و حلقه ویقشو بلد نیستم لطفا آموزش بدین من مبتدیم.لطفا

  • سلام نازی جان مدل پیچ رو توی چند روز اخیر به طور کامل اموزش داده م. توی قسمت مطالب چک کنید آموزش یقه و حلقه استین هم چشم. شما کار رو که بافتید تموم شد یادآوری کنید من بهتون میگم..

 6. سلام .ممن.ن از زحماتتون ولی بیشتر به ایده دادن میخوره تا آموزش.برا منیکه مبتدیم خیلی ناقصه.

Leave a Reply