اضافه کردن دانه در قلاب بافی

برای اضافه کردن دانه در قلاب بافی در دانه هایی که باید ببافیم به جای یک پایه دو پایه می زنیم. مانند عکس زیر که در دانه دو پایه بلند زده ایم. هرچه تعداد دانه هایی که در ان دوبار می بافیم بیشتر باشد کار بزرگتر میشود.

DSC08027

You may also like...

7 Responses

 1. Z says:

  سلام ببخشيد يه سوال در خصوص قلاب بافي دارم: وقتي مي خواهيم در هر رديف از يك رنگ جديد استفاده كنيم بايد هر بار نخ قبلي رو قطع كنيم وگره بزنيم و نخ جديد رو رو وصل و گره بزنيم يا راه ديگه اي هم هست؟

  • Zahra says:

   سلام عزیزم. یه راه دیگه هم هست واسه اینکه توی کار گره نخوره. توی قسمت آموزش با عکس توضیح داده م

 2. طه says:

  با سلام.من تازه شروع کردم به قلاب بافی و بافتنی.ی شال درست کردم.حالا میخام ی کلاه مردونه درست کنم البته با قلاب.نمیدونم چجور شروع کنم!
  لطفا راهنمایی کنید.مرسی

  • Zahra says:

   سلام. چند مدل کلاه اموزش داده م. هم بچه گانه هم زنانه. شما هرکدوم که از روش ببافید میتونید کار رو شروع کنید.
   خیلی ساده ست. یه حلقه میزنید. توی هر رج به ترتیب دونه اضافه می کنید. یه رج یکی در میون یه رج دو تا در میون یه رج سه تا در میون

 3. مامان طاها says:

  مرسی خانومی خیلی لطف کردید

 4. مامان طاها says:

  باعرض سلام و ضمن خسته نباشید
  کاراتون خیلی قشنگه واقعا لذت بردم
  من تازه با سایتتون آشناشدم باقلاب بافی و میل بافی کم آشنایی دارم ولی قلابوبیشتردوست دارم قبلا کمی بلد بودم ولی الان تقریبا فراموشم شده میتونین کمی دررابطه با پایه بلندوپایه کوته توضیح بدین؟؟؟؟
  خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

  • Zahra says:

   سلام . ممنون لطف دارید. بله عزیزم هر کمکی که از دستم بر بیاد در خدمتم.
   نمیدونم توی سایت قسمت آموزش پایه بلند و پایه کوتاه رو دیدید یا نه. آدرس هر دو رو پایین میذارم یه نگاهی بندازید چون مرحله به مرحله با عکسه بیشتر کمک میکنه . اما در کل پایه کوتاه ساده ترین نوع پایه توی قلاب بافی هست که قلاب رو توی دونه بعد می بریم نخ رو دور قلاب می پیچیم و از دونه بیرون میاریم. یه بار دیگه نخ رو دور قلاب می پیچیم و از هر دو تا دونه در میاریم.
   اما توی پایه بلند وقتی می خوایم ببافیم اول نخ رو دور قلاب می پیچیم قلاب رو وارد دونه ی بعدی می کنیم نخ رو دور قلاب می پیچیم و از دونه در میاریم. نخ رو دور قلاب می پیچیم و از دو تا دونه اول در میاریم یکبار دیگه نخ رو دور قلاب می پیچیم و از دو تا دونه باقیمانده در میاریم. امیدوارم واضح توضیح داده باشم اما اگر واضح نبود به دوتا آدرس زیر برین اولی آموزش پایه کوتاه و دومی آموزش پایه بلند و هردو با تصویر هست.
   http://www.doonedoone.com/archives/912
   http://www.doonedoone.com/archives/880

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>